Home SPORT Vrući derbi ABA lige: Crvena zvezda preživela pakao “Morače” posle dva prekida...

Vrući derbi ABA lige: Crvena zvezda preživela pakao “Morače” posle dva prekida u Podgorici, povređen Bolomboj – Sport

12
0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Podgorici Budućnost rezultatom 75:73 u derbiju petog kola ABA lige.

Crveno-beli su slavili u paklu “Morače” posle meča koji je trajao više od dva i po sata i imao dve duže pauze.

Prvi dio obilježila je vrlo nervozna igra s obje strane. Domaći su utakmicu počeli manje rastrgano od crveno-belih, ali su u devetom minutu uspeli da dođu na samo plus četiri – 15:11. Zvezdu je u igri držao Kodi Miler Mekintajer, koji je u drugom poluvremenu postigao pet poena, ali procenat šuta i skokovi nisu bili saveznici beogradskog tima.

Podgoričani su serijom 5:0 odlepili na 24:18 u 13. minutu posle trojke Flečera Megija i preciznog udarca nekadašnjeg centra crveno-belih Alena Omića.

U tim trenucima Zvezda nije uspevala da prati ritam Budućnosti. Na igru ​​gostiju svakako je uticao i umor od naporne evroligaške bitke sa Barselonom, pa je domaći tim došao do dvocifrenog vođstva nakon trojki Megi i Rašida Salemona (30:20 u 16. minutu).

Gosti su uspjeli da smanje zaostatak nakon tajm-auta Yanisa Sferopoulosa serijom 5:0, a Budućnost je ipak otišla na veliki odmor sa vodstvom 37:33.

Borba Rove je nastavljena i u drugom poluvremenu, a izmenu je napravio Nemanja Nedović. Čuvar Crvene zvezde je podivljao u nastavku meča, postigao pet trojki i probudio osnovne instinkte navijača Budućnosti, koji su horski počeli da vređaju njegovu suprugu. Ponovile su se nemile scene u “Morači”, sudijska trojka je prekinula utakmicu na šest minuta do kraja i utakmica je nastavljena nakon 15-minutne pauze.

Bio je to drugi odmor, a potom i prvi nakon teške povrede Džoela Bolomboja u trećem delu i naknadnog udaljenja iz sale predsednika Upravnog odbora Crvene zvezde Željka Drcelića.

Uslijedilo je dramatično finale. Gosti su za pet minuta u nastavku derbija postigli samo jedan bod. Rajt je poveo domaćinima sa 71-69 sa 1:20 do kraja. Potom je Nedović postigao šestu trojku na 53 sekunde do kraja, ali je Rajt ponovo bio nemilosrdan na drugoj strani – 73:72.

Milošu Teodosiću ruka nije zadrhtala sa linije penala za vođstvo Beograđana 74:73 – 22 sekunde pre kraja. Gosti su odbranili posljednji napad Podgorice, a ovoga puta Rajt je promašio, pa je Zvezda upisala treći trijumf u pet mečeva regionalne lige.

Crveno-beli sada imaju tri pobede i dva poraza (5. mesto), dok je Budućnost zabeležila prvi neuspeh u ABA ligi i nalazi se na drugoj poziciji iza lidera Partizana, koji ima maksimalan učinak u pet kola.

budućnost: Salemon 5, Ilić 2, Megi 12, Slavković 3, Tanasković 8, Ferel 5, Jovanović 3, Drežnjak, Omić 9, Rajt 20 (7as), Azubike, Kamenjaš 6 (11sk).

C. zvijezda: Miller-McIntyer 13 (7sk, 7as), Kenan 6, Teodosić 6, Mitrović, Lazić, Kalinić 5, Daum 3, Bolomboj, Gedraitis 7, Plavšić 3, Nedović 24 (3/3 za dva, 6/8 za tri), Jago.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Ks red Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.