Home SPORT ABA liga: Laka pobeda Partizana protiv Studentskog centra – Sport

ABA liga: Laka pobeda Partizana protiv Studentskog centra – Sport

19
0

Košarkaši Partizana pobedili su kao gosti Studentskog centra 80:60 (23:17, 23:18, 12:15, 22:10) u četvrtom kolu ABA lige.

Crno-beli sada imaju skor 4-0 i nalaze se na vrhu tabele.

Izabranici Željka Obradovića odigrali su odličnu utakmicu, a jedini “krizni” momenat nastupio je na kraju treće četvrtine, kada su dozvolili protivniku da priđe na šest poena razlike.

Međutim, u uvodnim minutama posljednjeg dijela, novom serijom su otišli na dvocifrenu razliku i samo je povećavali do kraja susreta.

Naredne sedmice beogradski klub očekuje “duplo” kolo Evrolige.

Prvo u utorak dočekuju Bajern u “Beogradskoj areni”, a dva dana kasnije dočekuju Makabiju u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Obe ekipe su na početku utakmice imale problema u napadu, Partizan je posle prva tri minuta vodio 3:0, a jedine poene postigao je Frank Nilikina šutom za tri poena.

Košarkaši Studentskog centra nisu dozvolili Partizanu da dođe do velikog vođstva u prvoj četvrtini. Uspeli su da uhvate četiri ofanzivna skoka u prvoj četvrtini, dok košarkaši Partizana nisu imali nijedan.

Početkom druge četvrtine, plejmejker Partizana Karlik Džons postigao je deset poena za redom za svoj tim. Pogodio je tri trojke, od kojih je jedna faulirana, i dodatno slobodno bacanje.

Karlik Džons je dobrim pasom pronašao Brandona Dejvisa, koji je odlično zakucao preko krilnog centra Studentskog centra Emira Hadžibegovića za prednost Partizana 40:29 na pet minuta do kraja druge četvrtine.

Trener Studentskog centra Petar Mijović suspendovan je iz igre osam minuta pre kraja treće četvrtine, nakon što je ušao na teren radi rasprave sa sudijama.

Košarkaši Partizana vodili su 14 poena razlike u trećoj četvrtini, ali je Studentski centar na tri minuta do kraja u trećoj četvrtini smanjio seriju sa 12:4 na 56:50.

Partizan je mnogo bolje počeo poslednju četvrtinu i serijom 9:3 ponovo uspeo da dođe do značajnije prednosti.

Košarkaši Partizana uspeli su da održe prednost tokom cele poslednje četvrtine, a utakmicu su završili sa najvećom prednošću utakmice od 20 poena.

U narednom kolu Partizan gostuje Zadru, a Studentski centar Novom Mestu kod Krke.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Karlik Džons sa 19 poena, Ife Lundberg sa 13 i Brendon Dejvis sa 13 poena.

U ekipi Studentskog centra najefikasniji su bili Emir Hadžibegović sa 13 poena, Eric Neal sa 10, uz pet asistencija i Luka Bogavac sa 10 poena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Ks red Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.