Home VIJESTI Arina Sabalenka osvojila US open

Arina Sabalenka osvojila US open

16
0

Arina Sabalenka je šampionka ovogodišnjeg US Opena – pobedom nad Džesikom Pegulom (7:5, 7:5), multimilijarderkom iz SAD, osvojila je trofej na četvrtom velikom turniru u sezoni. Za osvajanje posljednjeg grend slema u sezoni, Arini su bila potrebna dva seta, ali i nekoliko velikih preokreta u izuzetno zanimljivom meču koji je trajao oko dva sata.

Bjeloruskinja je u prvom setu imala brejk prednosti i sigurno je htela da dobije taj deo meča, ali su se stvari zakomplikovale. Pegula je uzvratila brejk, uspela da izjednači i napravi totalnu dramu na najvećem teniskom stadionu. Pri 5:5 u prvom setu imala je Pegulu i brejk loptu za potpuni preokret, što nije uspjela iskoristiti. Nakon toga se probudila Arina, koja je u narednom gemu iskoristila petu set loptu, tako da je ovaj dio meča otišao u taj-brejk.

Drugi set počeo je furiozno za Arinu Sabalenko, Novakovu najbolju drugaricu među teniserkama. Činilo se da će Arina slomiti protivnika baš kao što to čini Novak Đoković, da će nakon neizvjesnog prvog seta cijeli posao završiti početkom drugog. Beloruskinja je dobila tri gema zaredom, ali je Amerikanka odgovorila narednih pet, pa smo u drugom delu meča videli dramu.

Ali Arina Sabalenka pronašla je više snage za svoje razorne udarce koji su Džesici zadavali mnoge probleme tokom večeri u Njujorku. Sabalenka je osvojila svoju treću Grand Slam titului prvi koji nije osvojen na Australian Openu. Prethodne velike trofeje osvojila je 2023. i 2024. u Melburnu, dok su je najbolji rezultati na preostala dva turnira – u Parizu i Londonu – plasirali u polufinale.

Izvor: mondo.rs