Home SPORT Barselona je posle produžetaka prekinula Zvezdin pobednički niz u Evroligi – Sport

4
0

Košarkaši Barselone pobedili su u četvrtom kolu Evrolige.

Kao gosti savladali su Crvenu zvezdu 98:94 u prepunoj “Beogradskoj areni”.

U jednoj od najboljih utakmica ove sezone u najelitnijem klupskom košarkaškom takmičenju na evropskom tlu viđena je prava drama, a Katalonci su do trijumfa stigli tek nakon produžetaka.

Na ovaj način prekinuli su Zvezdin niz od tri pobede u takmičenju i izjednačili se sa beogradskim klubom na vrhu tabele rezultatom 3-1.

Zvezda je na početku utakmice imala problema u napadu, tri puta je izgubila loptu u prva četiri minuta, pa je Barselona predvođena šest poena Kevina Pantera povela 13:7 na šest minuta do kraja prve. kvartal.

Tri minuta pre kraja prve četvrtine Zvezda je napravila seriju od 12:4 i posle trojki Nikole Kalinića i Miloša Teodosića povela 19:17.

Zvezdin plej Jago dos Santos pogodio je dve trojke na kraju prve četvrtine, ali je centar Barselone Jan Veseli postigao osam poena na kraju deonice i pomogao svom timu da prvu četvrtinu završi sa vođstvom od 26:25.

Početkom druge četvrtine obje ekipe igrale su vrlo brzo, uz nekoliko izgubljenih i ukradenih lopte na obje strane, a vodstvo je promijenilo vlasnika.

Zvezda je držala prednost stečenu šest minuta do kraja druge četvrtine do poslednjeg minuta, kada je centar Barselone Vili Ernangomez dve sekunde pre kraja drugog perioda košem posle ofanzivnog skoka poravnao na 44:44.

U poslednjem napadu druge četvrtine Zvezdin plejmejker Kodi Miler Mekintajer je posle dodavanja Miloša Teodosića sa strane dokrajčio dvojicu igrača Barselone i pogodio trojku za prednost svog tima 47:44 na kraju druge deonice.

Barselona je bolje počela treću četvrtinu i povela 54:49 serijom 10:2.

U trećoj četvrtini, na pet minuta do kraja, Zvezda je brzo povela 55:54 trojkama Majeka Dauma i Kalinića.

Početni centar Zvezde Joel Boloboy zaradio je svoju četvrtu ličnu grešku na minutu do kraja treće četvrtine.

U trećoj četvrtini Zvezda je vodila 65:56 na dva minuta do kraja, ali je Barselona uz dve trojke Darija Brizuele smanjila vođstvo Zvezde na 66:63 serijom 7:1.

Ekipe su promijenile vodstvo tokom četvrte četvrtine i na dva minuta do kraja utakmica je bila izjednačena na 80:80.

Oba tima su bila u bonusu, prvo je Jago dos Santos poveo Zvezdu 82:80 uz dva slobodna bacanja, a zatim je plejmejker Barselone Nikolas Laprovitola pogodio jedno slobodno bacanje i smanjio Zvezdino vođstvo na 82:81 u četvrtoj četvrtini.

Posle “mrtve lopte” 26 sekundi u četvrtoj četvrtini, Boloboj je nadmašio Veselog u dodavanju lopte i prepustio Zvezdi posed.

Nekoliko sekundi kasnije, trener Barselone Džon Penjaroha dobio je tehničku grešku zbog prigovora sudijama, a Zvezdin bek Isaiah Kenan je promašio slobodno bacanje. Posle većanja, sudije su odlučile da loptu dodele Barseloni, pošto košarkaši Zvezde za osam sekundi nisu prešli polovinu terena.

U sledećem napadu Panter je pogodio trojku sa driblinga i doneo prednost Barseloni od 84:82, a u sledećem napadu Jago dos Santos je ušao u reket i pogodio polaganje i izjednačio na 84:84 sa četiri. . sekundi do kraja četvrte četvrtine.

U poslednjoj sekundi četvrte četvrtine, Panter je šutirao trojku sa driblinga i doneo pobedu Barseloni, ali je promašio.

Zvezda je došla do prednosti na početku produžetka, ali je Panter napravio trojku iz driblinga i poveo Barseloni 96:93 na 53 sekunde do kraja.

Nakon faula na zemlji, Jago dos Santos je pogodio jedno slobodno bacanje i promašio drugo na sedam sekundi do kraja. Bolomboj je uhvatio ofanzivni skok, ali Panter je presjekao njegovo dodavanje i postigao pogodak na drugoj strani terena za pobjedu Barcelone 98-94.

Crvena zvezda: Dos Santos 23, Kalinić 19, Bolomboj 11, Daum 10, Mitrović 9, Gedraitis 6, Kenan 3, Teodosić 3, Dobrić 2, Nedović 1

Barcelona: Panter 26, Veseli 19, Parker 13, Hernangomez 11, Satoranski 11, Laprovitola 9, Bricuela 6, Anderson 2, Nunjez 1

Aswell – Baskonija 76:69

Tabela: Crvena zvezda 3-1, Žalgiris 3-1, Fenerbahče 3-1, Barselona 3-1, Monako 3-1, Olimpijakos 2-2, Baskonija 2-2, Real 2-2, Partizan 2-2, Panatinaikos 2-2 , Makabi 2-2, Bajern 2-2, Efes 2-2, Aswell 2-2, Pariz 1-3, Alba 1-3, Milan 1-3, Virtus 0-4.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Ks red Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.