Home SPORT Evroliga: Slabost Zvezde u Madridu, Kampaco presudio protiv bivšeg kluba – Sporta

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz u petom kolu Evrolige.

Real Madrid je bio bolji od njih rezultatom 95:72 (22:10, 24:19, 25:25, 24:18).

Obje ekipe imaju skor 3-2.

U ovom meču crveno-beli su igrali bez povređenog Džoela Bolomboja, kao i Nemanje Nedovića.

Bolomboj se povrijedio na utakmici ABA lige protiv Budućnosti u Podgorici i mjesec dana će biti van terena zbog povrede koljena.

Iz predostrožnosti, Nemanja Nedović nije uvršten u postavu jer je u prethodnim mečevima imao veliku “potrošnju”, pa treneru Janisu Sferopulosu nije potreban još jedan povređeni igrač.

Klub “Kraljevski” je to u potpunosti iskoristio.

Izabranici Ćusa Matea su vrlo snažno krenuli u utakmicu i vrlo brzo došli do vodstva od 10:2.

U napadu su uglavnom igrali preko visokog Edija Tavaresa, kojeg Uroš Plavšić nije mogao čuvati.

Kasnije se “probudio” i Faku Kampaco, koji je asistencijama razbio Zvezdinu odbranu.

Real je nastavio da kontroliše utakmicu i prvu četvrtinu završio je vođstvom od 22:10.

Početkom druge četvrtine Zvezda je napravila seriju od 8:1, koju je trojkom započeo Rokas Gidraitis i smanjila vođstvo Reala na 23:18.

Real je Zvezdi “odgovorio” serijom 13:2, koju su obilježile trojke Giannan Musa, Sergio Luglia i Gabriel Deka, te zakucavanje pod faul Serža Ibake, i na četiri minuta do kraja stiglo do 36: 20 prednost. druga četvrtina.

Gosti nisu šutirali za tri poena, jedino oružje koje su možda imali na ovom meču.

Bez Bolomboja u petorci, defanzivci Zvezde nisu imali šta da traže osim Tavaresa u reketu domaćih, ali je večeras izostao i dobar šut sa distance.

Domaći su na poluvremenu imali prednost od 17 poena – 46:29, a u drugom dijelu kao da su odradili posao.

Nakon trojke Elija Endija, osam minuta prije kraja treće četvrtine Real je došao do najveće prednosti na utakmici u tom trenutku 51:31.

Zvezda je smanjila Real na 58:43, ali je Real, predvođen sedam poena Fakunda Kampaka, u trećoj četvrtini seriju od 9:0 i poveo 67:43 na četiri minuta do kraja.

Predvođena četiri poena Uroša Plavšića, Zvezda je krenula u seriju od 9:0 i u trećoj četvrtini za minut do kraja smanjila prednost Reala na 67:52.

Real je ubrzo vratio prednost od 20 poena, a početkom četvrte četvrtine trojkom Muse poveo je 74:54.

Plavšić je za devet minuta igre nadmudrio Ibaku i pogodio pod prekršajem nad Dekom. Plavši je pogodio dodatno slobodno bacanje i smanjio prednost Reala na 74:57.

Real je ubrzo vratio ubedljiviju prednost, koja je na tri minuta do kraja utakmice iznosila 28 poena uz vođstvo od 91:63, i mirno priveo utakmicu kraju.

Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati Kaunasu protiv Žalgirisa, dok Real Madrid gostuje Olimpijakosu u Pireju.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bili su Miloš Teodosić sa 11 poena, Nikola Kalinić sa devet, te Jago dos Santos i Mike Daum sa po osam poena.

U timu Reala najefikasniji su bili Facundo Campazzo sa 13 poena, uz šest asistencija, Gianan Moussa sa 17 poena, te Walter Tavares i Eli Endiaj sa po 12 poena i šest skokova.

Real Madrid: Musa 17, Campazzo 13, Endiaj 12, Tavares 12, Deck 10, Abalde 9, Hezonja 7, Ibaka 5, Jules 3, Raytan-Mais 3, Gonzalez 2, Gay 2

Crvena zvezda: Teodosić 11, Kalinić 9, Daum 8, Dos Santos 8, Kenan 7, Plavšić 7, Mitrović 6, Miler – Mekintajer 5, Davidovac 3, Gedraitis 3, Lazić 2, Dobrić 2.