Home SPORT Knežev seča: Crvena zvezda zelena za Ligu šampiona, primila pet golova u...

Knežev seča: Crvena zvezda zelena za Ligu šampiona, primila pet golova u Monaku i dobro prošla – Sport

11
0

Za sada je Liga šampiona previše za fudbalere Crvene zvezde.

Šampion Srbije poražen je u Monaku od istoimenog domaćina sa 5:1 (2:1) u trećem kolu elitnog klupskog takmičenja. U prvom poluvremenu crveno-beli su pružili snažan otpor domaćinu, ali je igra u drugom delu meča bila nedostojna kvaliteta takmičenja poput Lige šampiona.

Trener Zvezde Vladan Milojević imao je dosta problema da sastavi tim zbog povreda nekoliko važnih igrača, a crveno-beli su u petom minutu doživeli novi peh. Bruno Duarte je povredio zadnju ložu, a upravo je Brazilac trebalo da bude faktor iznenađenja za stratega beogradskog kluba, koji je u napadu bio uparen sa šerifom Endiajeom.

Monako je poveo u 20. minuti, kada je Takumi Minamino iskoristio lošu Silasovu poziciju i upao u ofsajd zamku. Ovaj pogodak nije obeshrabrio goste, koji su sedam minuta kasnije uspjeli da izjednače. Strelac šerifa Endiayea sa bele tačke skriven tik iznad senegalskog napadača.

Monako je imao inicijativu na terenu, ali igrači Zvezde nisu delovali zbunjeno na terenu. Ipak, koncentracija je popustila u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Brill Embolo iskoristio grešku Uroša Spajića i domaći su poveli sa 2:1. Prethodno je Zvezda kažnjena za jedanaesterac u 43. minutu, pošto je Olajinka zgažen u šesnaestercu domaćina pri rezultatu 1:1, ali je sudija Tobijas Stiler ostao nemi.

Bio je to početak kraja šampiona Srbije. Crvena zvezda je u drugom poluvremenu bila zelena, potpuno ispod nivoa predviđenog u prvih 45 minuta.

Vilfred Singo je evrogolom u 54. minutu povećao prednost “prinčeva”, a drugi gol Minamina u 70. minutu otklonio je dileme, ako ih je bilo, oko pobednika (4:1).

Ne samo da crveno-beli nisu ugrozili domaćina u drugom poluvremenu, već su igru ​​zbog povreda napustili šerif Endiaye i Peter Olayinka, pa su gosti utakmicu završili sa igračem manje. Mogli su Beograđani da prođu i lošijim rezultatom, ali su preživeli “rez prinčeva” sa pet lopti u mreži, pošto je konačan rezultat postavio Aklijus u šestom minutu nadoknade.

Statistika je sve ovo vreme govorila – Monako je imao 70 odsto poseda lopte, uputio 28 udaraca ka golu Marka Ilića, a Zvezda pet na gol domaćih. Razlika u kvaliteti i stilu je jasna…

Monako – Crvena zvezda 5:1 (2:1)

Strijelac: Minamino u 21, Embolo 45+4, Singo 54, Minamino 70, Aklius u 90+6 za Monako – Endijaje u 27. minutu za Zvezdu

Monako: Majecki – Vanderson, Singo, Carrer, Enrique (od 77. Diat) – Zakaria, Kamara (od 77. Michal) – Aklius, Minamino, Ben Segir (od 46. Golovin) – Embolo (od 77. Iljeniken).

Crvena zvezda: M. Ilić – Seol, Điga, Spajić – Maksimović (od 74. Katai), Krunić (od 60. Rodić), Elšnik, Olajinka – Silas (od 60. L. Ilić), Duarte (od 7. Dalsio) – Endiaje ( od 74. Kanga)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Ks red Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.