Home SPORT Košarkaški klub Partizan plasirao se u finale turnira na Siciliji – Sport

Košarkaški klub Partizan plasirao se u finale turnira na Siciliji – Sport

18
0

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale turnira na Siciliji pošto su posle produžetka savladali italijanskog prvoligaša Derton.

Problem za Beograđane mogla bi da bude povreda Tajrika Džonsa, koji je u 39. minutu uhvatio zadnju ložu i odmah zatražio izmenu. piše Sport Klub.

Potpuno renovirani tim iz Humske imao je očekivano i dobre i loše segmente u igri (pre svega u skoku i odbrani šuta za tri poena), ali su na kraju slavili: Partizan – Dertona 96:94 (16: 11, 28:30), 24:17, 17:27, 11:9).

Partizan će u nedelju od 21 čas u borbi za trofej dočekati najbolje iz duela u kojem se sastaju domaći Trapani Šark i japanski Ryuku Golden Kingsi.

Željko Obradović je prvu zvaničnu pripremnu utakmicu započeo u sastavu: Ifa Lundberg, Mario Nakić, Streling Brown, Isak Bonga i Brandon Davis, a ulaskom Karlika Džonsa, koji je nakon 10 minuta na kraju prve četvrtine postigao pet poena. na semaforu je pisalo 16:11.

Trojka Alekseja Pokuševskog za 28:20 u 15. minutu prvi put je “odlepila” tim iz Humske, a problem stručnog štaba bile su lične greške centara – Dejvis je imao četiri, a Balša Koprivica tri. Ipak, srpski tim je na poluvreme otišao sa tri poena prednosti (44:41) uz po 11 poena Karlika i Tajrika Džonsa.

Dertona je postigao šest trojki u prvih 20 minuta, uz 14 poena Ismaila Kamagatea, koji je imao i nekoliko ofanzivnih skokova.

U nastavku utakmice crno-beli su održavali prednost koja je u 28. minutu iznosila maksimalnih 63:49. U tim trenucima Sterling Brown je bio odličan.

U 37. minutu, posle treće trojke Tomasa Baldasa u tom periodu, Italijani su prišli na pola koša zaostatka (78:77), a nešto više od minut kasnije i još jednim košem van linije 6,75 metara. . , izjednačili su na 82:82. Dertonova je imala napad za vođstvo, ali nakon što ga nije iskoristila, Frank Nilikina je pola minuta pre kraja pogodio trojku – 85:82. Ipak, Kajl Vims je pre kraja meča pogodio tri desetinke sa više od osam metara (85:85) i doneo produžetke svom timu. Bila je to 14. trojka italijanskog tima.

Nešto više od dvije minute prije kraja produžetka, Tony Kuse je pogodio trojku i doveo svoju ekipu do prednosti od 92-91, prve od prve četvrtine, ali je Brown uzvratio košem i dodatnim slobodnim bacanjem.

Partizan je na Siciliju otputovao bez povređenih Aizea Majka i Duanea Vašingtona, čija se supruga porodila pre nekoliko dana u Beogradu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Ks red Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.