Home SPORT Liga nacija: Hrvatska pobijedila Škotsku nakon preokreta – Sport

Liga nacija: Hrvatska pobijedila Škotsku nakon preokreta – Sport

21
0

Nogometaši Hrvatske savladali su večeras u Zagrebu selekciju Škotske rezultatom 2:1, u utakmici trećeg kola Grupe 1 Divizije A Lige nacija.

Škotska je povela golom Ryana Christieja u 33. minuti, ali su Igor Matanović u 36. i Andrej Kramarić u 70. preokrenuli i donijeli pobjedu Hrvatskoj.

Hrvatska je imala i sreće jer je VAR poništio gol gostiju u nadoknadi vremena.

Christie je doveo Škotsku u vodstvo nakon velike greške Luke Sučića u svom kaznenom prostoru.

Krilni napadač Real Sosijedada je loše zahvatio loptu u šesnaestercu, a ona je došla do Christieja, koji je iskosa šutirao po zemlji i provjerio Dominika Livakovića.

Međutim, ubrzo je došlo do izjednačenja.

Ivan Perišić je spustio loptu iz dubine terena do napadača Igora Matanovića u srcu kaznenog prostora, a ovaj je udarcem po zemlji zatresao mrežu protivnika.

Sljedeći gol Hrvatske se dugo iščekivao, a stigao je nakon velike greške posljednje linije odbrane gostiju.

Ivan Perišić je centrom pronašao usamljenog Borna Sosu u šesnaestercu, snažno je šutirao, ali je golman Greg Gordon odbranio udarac, ali je lopta stigla do Kramarića, koji ju je uputio u mrežu.

Škotska je postigla gol u 95. minuti, ali je poništen nakon intervencije VAR sistema za ofsajd.

Nakon pravog karambola u šesnaestercu Hrvatske, lopta je rikošetirala, a na kraju je zakačila domaćeg vezistu Kristijana Jakića i završila iza leđa Dominika Livakovića.

Usledilo je veliko slavlje gostujućih navijača na stadionu “Maksimir”, ali je ubrzo odluka promenjena, jer je kontakt sa loptom imao i napadač Čej Adams, koji je u tom trenutku bio u nedozvoljenoj poziciji.

Škotska je u ovom meču bila oslabljena jer selektor Steve Clarke nije mogao računati na veliki broj reprezentativaca.

U istoj grupi Poljska će se kasnije večeras sastati sa Portugalom.

Hrvatska ima dvije pobjede i jedan poraz, a Škotska tri poraza.