Home SPORT Počinje nova NBA sezona: Šampioni odmah ponižavaju “dream-team”, Curry je “zamrznuo” Lakers

46
0

Odigrane su dvije utakmice

Nova sezona NBA lige započela je s dvije zvučne utakmice na istočnoj i zapadnoj obali.

Aktuelni šampion Milwaukee Bucks pobijedio je najvećeg izazivača na Istoku, Brooklyn Nets, rezultatom 127: 104.

Pratite nas na socijalnim medijima ispod:

Netsi su poznati po novom “timu iz snova” po brojnim zvučnim imenima u timu, poput Duranta, Hardena, Aldridgea, Millsa i drugih, ali Irvingovo neigranje već je uzelo danak u prvom meču.

Domaćin je predvodio sjajni Andetokoumpo, koji je meč završio sa 32 poena i 14 skokova i najzaslužniji je za ubjedljivu pobjedu od 23 poena na kraju.

Među gubitnicima, Durant je bio na nivou sa 32 poena i 11 skokova, Mills je dodao 21, dok je Harden sa 20 poena i osam skokova i asistencija bio blizu tripl-dabl učinka.

“Velika trojka” LA Lakersa započela je sezonu gubitkom 114-112 od Galden Stater Warriorsa. Činilo se da će domaći pobijediti u meču, ali posljednja četvrtina je bila odlučujuća kada su gosti odigrali odlično (29:38).

Steph Curry bio je najbolji među gostima sa triple-double učinkom od 21 poena i 10 skokova i 10 asistencija, a povratak je najavio na sjajan način. Među pobjednicima, Nemanja Bjelica zaslužuje pohvalu sa 15 poena i 11 skokova.

Lakersi nisu imali dovoljno sjajnih partija Jamesa (34 poena, 11 skokova) i Davisa (33 poena i 11 skokova). Westbrook nije uspio sa osam poena i pet skokova iako je na parketu proveo 35 minuta.

Izvor: sportsport.ba