Home SPORT Spektakularan početak NBA: Izjednačen rekord lige po broju postignutih trojki, otac i...

Spektakularan početak NBA: Izjednačen rekord lige po broju postignutih trojki, otac i sin prvi put zajedno na parketu (VIDEO) – Sport

10
0

Košarkaši Bostona pobedili su na svom terenu Njujork 132:109 (43:24, 31:31, 39:32, 19:22), u prvoj utakmici nove NBA sezone.

Najefikasniji u timu Bostona bili su Džejson Tejtum sa 37 poena, uz 10 asistencija, Derrick White sa 24 poena i Jalen Brown sa 23 poena, uz sedam skokova.

U timu Njujorka najefikasniji su bili Jalen Branson i Miles McBride sa po 22, te Miles Bridges sa 16 poena.
NBA šampion je u prvoj utakmici sezone izjednačio rekord po broju postignutih trojki na jednoj utakmici (29) i sada ga dijeli sa Milwaukeejem.

U sljedećoj utakmici Boston gostuje Washingtonu, dok New York dočekuje Indijanu.

U drugoj utakmici uvodne večeri Los Angeles Lakersi su savladali Minesotu rezultatom 110:103 (22:23, 33:19, 27:32, 28:29).

Najefikasniji u timu Lejkersa bili su Entoni Dejvis sa 36 poena, uz 16 skokova i tri blokade, Rui Hačimura sa 18 i Lebron Džejms sa 16 poena.

U timu Minesote najefikasniji su bili Entoni Edvards sa 27 poena, uz šest skokova, Džulijus Rendl sa 16 poena, uz devet skokova i Nikl Aleksander-Voker sa 14 poena, dok je Rudi Gober upisao 13 poena i 14 skokova.

Danas je bio prvi put da su otac i sin igrali zajedno u NBA ligi, jer su LeBron James i njegov sin LeBron James Jr., koji su igrali tri minuta, ušli na teren istovremeno sa četiri minuta do kraja druge četvrtine.

Los Angeles Lakersi će u narednoj utakmici dočekati Phoenix, dok će Minnesota igrati na gostujućem terenu protiv Sacramenta.