Home VIJESTI borusija dortmund psž uživo prenos

borusija dortmund psž uživo prenos

12
0

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su PSŽ sa 1:0 (1:0) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona. Pogodak odluke je postigao centarfor “milionera” Niklas Fulkrug u 36. minutu meča.

Odlična partija viđena je na “Signal Iduna parku” u Dortmundu. Domaćin je slavio, ali je PSŽ mogao da izbori barem remi, pošto su se “sveci” pošteno ispromašivali u drugom poluvremenu.

Borusija je zasluženo stekla prednost u prvih 45 minuta, pošto je tim trenera Edina Terzića bio konkretniji i energičniji.

NIklas Fulkrug je majstorski doveo domaćina u vođstvo u 36. minutu i ispostavilo se da je to bio trenutak odluke.

Gosti su se razmahali u drugom delu igre, ali su promašili četiri-pet zicera. Dembele je propustio tri šanse, Mbape i Hakimi su pogađali stativu, Fabijan Ruiz je takođe mogao da matira “milionere”.

Na kraju je nemački klub slavio sa 1:0 i ovu prednost će pokušati da odbrani za šest dana (7. maj) u Parizu od 21 čas.

Borusija Dortmund – PSŽ 1:0 (1:0)

Stadion: Signal Iduna park.

Stelac: Fulkrug u 36. minutu

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska).

BORUSIJA DORTMUND: Kobel, Rajerson (od 87. Volf), Šloterbek, Humels, Matsen, Džan, Sabicer, Adejemi (od 83. Rojs), Brant (od 87. Nmeka), Sančo, Fulkrug (od 90. Mukoko).

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Ernandes (od 42. Beraldo), Mendeš, Zair Emeri, Vitinja, Ruiz, Dembele, Mbape, Barkola (od 65. Kolo Muani).

U drugom polufinalnom duelu Bajern i Real Madrid su u utorak uveče odigrali nerešeno 2:2 u Minhenu.